Puzzle dla dorosłych – czym się różnią i jakie wybrać?

Puzzle dla dorosłych – czym się różnią i jakie wybrać?

Daniel 13 października 2022

Choć puzzle kojarzą nam się przede wszystkim z rozrywką dla dzieci, to coraz większe grono dorosłych zainteresowało się układaniem obrazków z rozsypanych elementów. To nie tylko świetna rozrywka i wyzwanie dla mózgu, ale też sposób na wyciszenie się i zrelaksowanie po ciężkim dniu pracy. Zastanawiasz się, czy puzzle dla dorosłych to coś dla ciebie? Wyjaśniamy, czym różnią się poszczególnie zestawy i na co zwracać uwagę, wybierając puzzle dla dorosłych!

Puzzle dla dorosłych -miasto: liczba elementów

Najbardziej oczywistą różnicą pomiędzy poszczególnymi puzzlami jest liczba elementów. W przypadku zestawów dla dorosłych potrafi się ona wahać od 500 do nawet kilkunastu tysięcy pojedynczych kafelków. To ogromna różnica, ale większość dorosłych na starcie swojej przygody z tą formą rozrywki wybiera zestawy z 500 lub 1000 elementów. Na spokojnie wystarczy to na kilka godzin układania, ale to niejedyna zaleta. Zestawy z niewielką liczbą elementów zajmują relatywnie niewiele miejsca, dzięki czemu można je układać niemal wszędzie. Dużo łatwiej jest też je skleić, oprawić i powiesić na ścianie, co jest ostatecznym celem wielu miłośników puzzli. Takim trofeum można zawsze pochwalić się przed rodziną czy gośćmi odwiedzającymi nasz dom!

Obraz na puzzlach: co warto wiedzieć?

Wiele osób wybiera puzzle dla dorosłych pod kątem obrazu, jaki trzeba będzie ułożyć. To rzecz jasna kluczowa kwestia, bo układanie czegoś, co nam się zwyczajnie podoba sprawia, że mamy dużo więcej przyjemności. W sprzedaży znajdziemy puzzle dla dorosłych będące reprodukcjami najbardziej znanych obrazów – sięgnąć po nie powinni przede wszystkim miłośnicy historii i malarstwa. Jest też jednak cała masa innych, bardziej współczesnych designów. Dużą popularnością cieszą się krajobrazy, które często stanowią spore wyzwanie. Nie jest łatwo je ułożyć, bo kolory zielony i brązowy często się ze sobą zlewają. Dużo prostsze są puzzle z dużą ilością różnych kolorów, szczególnie tych o wyrazistych, kontrastujących barwach. Takie zestawy to idealny sposób na start przygody z puzzlami dla dorosłych.